Prejsť na obsah

Pre školy a škôlky

Počas roka, najmä v letných mesiacoch denne využívajú areál Biofarmy učitelia základných škôl a predškolských zariadení pre potreby školského výletu alebo organizácie jednodňovej školy v prírode. Pre deti je v prípade návštevy k dispozícii areál, kde môžu vidieť ohrady so zvieratami, v ktorom sú bezplatné hygienické zariadenia, ohniská s posedením a s krytým altánkom, budova Letnej školy – so sedením, stolmi , v ktorej môže prebehnúť vyučovanie v prírode, bezplatné detské ihriská s preliezačkami ohniskami a pieskoviskom. V rámci výkladu bača deti oboznámi s celým areálom a so zvieratami, ukážu im život na hospodárskom dvore, v roku 2018 sme otvorili náučný botanický chodník s možnosťou komentovanej prehliadky o vzácnych drevinách, spoznajú vzácny himalájsky alebo libanonský céder, uvidia sekvojovec mamutí, ktorý sa nachádza len na 5-tich miestach na Slovensku, naučia sa, ako sa správať v lese a v botanickej záhrade.

Pre skupiny s deťmi sme pripravili 3 typy programov:

 

A) Výlet na farmu s obedom a komentovanou prehliadkou botanického chodníka a hospodárskeho dvoru a s vozením na koči
10 EUR/dieťa

Bača Milan a bača Ičko radi skúšajú deti, čo vedia o našich zvieratkách, rád počúva básničky alebo pesničky o zvieratkách, ktoré sú na našej farme. Výklad je vedený. Ukáže život a práce na hospodárskom dvore.

  • • Prehliadka s bačom 20 minút

  • • Vozenie na drevenom koči ťahanom ťažným koňom – muránskym norikom.

  • • Voľné využitie areálu s celým vybavením –2 x detské ihrisko, kolotoč, pieskovisko, hygienické zariadenia, prechádzka nádherným areálom bývalej botanickej záhrady/uzavretý a oplotený areál o rozlohe 22ha/
  • • Obedové menu: detská porcia: na výber makové alebo orechové šúľance/čučoriedkové gule/bryndzové halušky/jahodové guľky so strúhankou/bezlepkové cviklové pirohy+nápoj (čajík alebo voda so sirupom)
  • • Pri výbere tohto programu majú učiteľky/lia menu +espresso v cene (každé 10-te dieťa= 1 učiteľ/ka zdarma)

Parkovanie autobusu je možné mimo areálu na vyhradenom mieste pre autobusy (max.počet autobusov na parkovisku je 2 ks). Na Biofarmu je možný príchod MHD len po zástavku Elektráreň, odtiaľ prechádzka v dlžke 1,8 km po prístupovej ceste.

 

Rezervácie a informácia o obsadenosti termínov:
biofarma@slovakpub.sk
alebo 0918 606 865 (Janka Miklošková )

 

Nie je možná návšteva škôlky alebo školy bez rezervácie/potvrdenia rezervácie.

B) Výlet na farmu s vozením na koni/koči
3,50 EUR/dieťa

V prípade, že škola alebo škôlka nemá záujem o stravu v našom zariadení, má záujem len o prehliadku Biofarmy a využitie areálu alebo prístrešku Letnej školy, je tu možnosť objednať si Výlet na farmu s vozením na koni/koči, kedy im náš bača Milan poskytne prehliadku hospodárskeho dvora Biofarmy spojenú s prehliadkou botanického chodníka a bača povozí deti na koči alebo na voze – podľa našich aktuálnych možností a s ohľadom na vek detí. Pre objednanie Výletu na farmu s vozením je nutná nami potvrdená objednávka so špecifikáciou počtu (max. 30 detí v 1 skupine) a veku detí.

 

Rezervácie a informácia o obsadenosti termínov:
biofarma@slovakpub.sk
alebo 0918 606 865 (Janka Miklošková )

C) Výlet na farmu

V prípade, že nemáte záujem alebo možnosť zabezpečiť deťom stravovanie v externom prostredí a rovnako nemáte záujem o organizovanú prehliadku v našej réžii, je možnosť navštíviť so skupinou detí našu farmu aj bez programu. V tom prípade je nutné objednať si v cene 35 EUR/deň (skupina do 30 detí) alebo 50 EUR/deň (skupina 30 - 80detí) – poplatok za využitie areálu, bude Vám k dispozícii vybudovaný areál v nádhernej prírode, s možnosťou bezplatného využitia ihriska a pieskoviska, hygienických zariadení s možnosťou konzumovať vlastné nápoje a pochutiny v prístrešku Letnej školy. Pokojne môžu pedagogickí pracovníci pripraviť náučný program vo vlastnej réžii a prejsť areál Biofarmy pod vlastným vedením, absolvovať výučbu v Letnej škole. Návštevu je nutné nahlásiť a Letnú školu vopred záväzne rezervovať aby sa Vám nestalo, že areál už bude obsadený. V mesiaci máj/jún 2019 tento program nie je možný, nakoľko sú kapacity Biofarmy plne rezervované pre výlety škôlok a škôl s programom.

 

Rezervácie a informácia o obsadenosti termínov:
biofarma@slovakpub.sk
alebo 0918 606 865 (Janka Miklošková )

 

Upozornenie:

Nie je možné využívať areál Biofarmy na účely organizovaných výletov bez rezervácie Letnej školy a nahlásenia autobusu.