Prejsť na obsah

Navštívte nás

Cestou autom existuje ku nám cesta rýchlejšia po diaľnici D2, no tá predpokladá diaľničnú nálepku. Z Bratislavy vyrazíte po diaľnici smer Brno, zídete z diaľnice dole pri druhej možnosti - EXIT Lozorno, už pri schádzaní z diaľnice sú prvé označenia na smer na Biofarmu..

Dá sa ku nám dostať z Bratislavy a aj z Malaciek MHD. Odporúčame si pozrieť cestovný poriadok. Autobusová zástavka je hneď na začiatku lesnej cesty vedúcej k Biofarme. Volá sa Stupava Elektráreň. Odtiaľ treba prejsť 2 km lesnou asfaltovou cestou priamo k našej vstupnej bráne. Túto trasu s ľahkosťou ku nám zvládli aj menšie deti.

Na farme je priamo pred Kolibou umiestnený stojan na bicykle. Sami sme prešli niekoľkokrát cyklotrasu z Bratislavy až na Biofarmu a späť, no bohužiaľ ju zatiaľ nemáme v GPS súradniciach. Je to nenáročná a nádherná trasa vedúca nádherným malokarpatským lesoparkom, jediné prevýšenie je mierne stúpanie za Železnou studničkou smerom na Kačín, odtiaľ cyklotrasa ide vlastne stále mierne smerom nadol okolo Marianky až ku Stupave. Z Biofarmy sme sa vracali opäť inou trasou pozdĺž rieky Moravy a okolo Devína. Samotná cyklotrasa bola zážitkom. Absolvovali smeju s deťmi vo veku 12-13 rokov úplne bez problémov.

Odporúčame článok Nové značky v okolí Lozorna a podobné. Je niekoľko možností turistiky smerom ku nám.

Rovnako v roku 2014 v spolupráci s pracovníkmi kultúrneho centra MKIC v Stupave sme pripravili krásny náučný chodník zo Stupavy na Biofarmu. Dospelému trvá trasa 60 minút pomalou chôdzou, deťom 120 min. Náučný chodník začína priamo na Námestí Sv.Trojice pri trojičnom stĺpe. Tam poľahky zaparkujete auto a môžete sa vydať na krátku prechádzku bez prevýšenia smerom ku nám.

Vodičom autobusov odporúčame zavolať si priamo na Biofarmu, či je cesta smerom k Biofarme prejazdná, či nevisia agátové kvety tak, že sa dostali do stroja klimatizácie autobusu, ako sa prihodilo v roku 2016, či nie je na príjazdovej ceste zaparkovaných príliš veľa aut, lebo vtedy sa nedá na príjazdovej ceste otočiť a podobne.