Pre školy a škôlky

Počas roka, najmä v letných mesiacoch denne využívajú areál Biofarmy učitelia základných škôl a predškolských zariadení pre potreby školského výletu alebo organizácie jednodňovej školy v prírode.

Pre deti je v prípade návštevy k dispozícii areál, kde môžu vidieť ohrady so zvieratami, v ktorom sú bezplatné hygienické zariadenia, ohniská s posedením a s krytým altánkom, budova Letnej školy – so sedením, stolmi , v ktorej môže prebehnúť vyučovanie v prírode, bezplatné detské ihriská s preliezačkami ohniskami a pieskoviskom. V rámci výkladu pracovníci deti oboznámia s celým areálom a so zvieratami, ukážu im život na hospodárskom dvore, v roku 2018 sme otvorili náučný botanický chodník s možnosťou komentovanej prehliadky o vzácnych drevinách, spoznajú vzácny himalájsky alebo libanonský céder, uvidia sekvojovec mamutí, ktorý sa nachádza len na 5-tich miestach na Slovensku, naučia sa, ako sa správať v lese a v botanickej záhrade.

Pre skupiny s deťmi sme pripravili 2 typy programov:

Výlet na farmu s obedom a komentovanou prehliadkou botanického chodníka a hospodárskeho dvoru a s vozením na koči 9 EUR/dieťa

Bača Milan  rád skúša deti, čo vedia o našich zvieratkách, rád počúva básničky alebo pesničky o zvieratkách, ktoré sú na našej farme. Výklad je vedený zábavnou a poučnou formou. Ukáže život a práce na hospodárskom dvore.

  • Po prednáške pohostenie – malá desiata:  horalka s čajíkom pre každé dieťa
  • Vozenie  na drevenom koči ťahanom ťažným koňom –muránskym norikom.
  • Voľné využitie areálu s celým vybavením –2 x detské ihrisko, kolotoč,  pieskovisko, hygienické zariadenia, prechádzka nádherným areálom bývalej botanickej záhrady /uzavretý a oplotený areál o rozlohe 22ha/
  • Obedové menu : detská porcia: na výber makové alebo orechové šúľance/čučoriedkové gule/bryndzové halušky s čajom/voda
  • pri výbere tohto programu majú učiteľky/lia  menu +espresso v cene (každé 10-te dieťa= 1 učiteľ/ka zdarma)

V prípade záujmu je v cene programu následne využitie ohniska s možnosťou opekať si vlastné špekáčky, slaninku, vlastné potraviny až do neskorých poobedňajších hodín.

/pre objednanie tohto programu s obedom je potrebná písomná záväzná objednávka s presnou špecifikáciou počtu (max. 30 detí v skupine) a veku detí - nami potvrdená a vytlačená následne pri príchode detí/

Vysvetlenie: Veľa škôl a škôlok absolvovalo rozlúčkové výlety so školským rokom alebo oslavu sviatkov práve týmto spôsobom. Niektoré školy a škôlky majú zabezpečený autobus – je možný presun autobusom priamo až k bráne Biofarmy a otočenie autobusu na parkovisku. Niektoré školy využívajú mestskú hromadnú dopravu – autobus stojí na zástavke elektrární pri hlavnej ceste za Stupavou, odtiaľ vedie príjemná prechádzka lesom po asfaltovej ceste v dĺžke 2 km, čo deti zvládajú. Alebo vo viacerých prípadoch odvážali z opekačky deti rodičia vlastnými autami, často si ostali opekať ešte s rodičmi do neskorších hodín.

Náš pracovník má pripravený krásny výklad o Biofarme, o živote na dedine a o živote na hospodárskom dvore a následnú dôkladnú prehliadku zvierat a Biofarmy v trvaní približne 1 hodinu, v prípade možnosti udržania pozornosti detí v závislosti od veku detí cca 75 minút

Toto je ujo Juraj /detičky ho milujú hneď na začiatku


Výlet na farmu s vozením na koni/koči 3 EUR/dieťa (minimálne 45,-EUR)

V prípade, že škola alebo škôlka nemá záujem o stravu v našom zariadení, má záujem len o prehliadku Biofarmy a využitie areálu alebo prístrešku Letnej školy, je tu možnosť objednať si Výlet na farmu s vozením na koni/koči, kedy im náš bača Milan poskytne prehliadku hospodárskeho dvora Biofarmy spojenú s prehliadkou botanického chodníka a bača povozí deti na koči alebo na voze – podľa našich aktuálnych možností a s ohľadom na vek detí. Pre objednanie Výletu na farmu s vozením je nutná objednávka so špecifikáciou počtu (max. 30 detí v 1 skupine) a veku detí.


Výlet na farmu, organizované Letné tábory

V prípade, že nemáte záujem alebo možnosť zabezpečiť deťom stravovanie v externom prostredí a rovnako nemáte záujem o organizovanú prehliadku v našej réžii, je možnosť navštíviť so skupinou detí našu farmu aj bez programu. V tom prípade je nutné objednať si v cene 35 EUR/deň (skupina do 30 detí) alebo 50 EUR/deň (skupina 30 - 80detí) prístrešok Letnej školy, ktoré Vám poskytnú hlavné stanovisko a priestor pre zoskupenie detí, bude Vám k dispozícii vybudovaný areál v nádhernej prírode, s možnosťou bezplatného využitia ihriska a pieskoviska, hygienických zariadení s možnosťou konzumovať vlastné nápoje a pochutiny v tomto prístrešku. Pokojne môžu pedagogickí pracovníci pripraviť náučný program vo vlastnej réžii a prejsť areál Biofarmy pod vlastným vedením, absolvovať výučbu v Letnej škole. Návštevu je nutné nahlásiť a Letnú školu vopred záväzne rezervovať aby sa Vám nestalo, že areál už bude obsadený. V mesiaci máj/jún 2019 tento program nie je možný, nakoľko sú kapacity Biofarmy plne rezervované pre výlety škôlok a škôl s programom.

Upozornenie:

Nie je možné využívať areál Biofarmy na účely organizovaných výletov bez rezervácie Letnej školy a nahlásenia autobusu.

Prosíme pedagógov a organizátorov Letných táborov, aby akceptovali podmienky návštevy organizovaných autobusovýchzájazdov a využívalo areál v súlade s týmito podmienkami. Ďakujeme! 

Počas existencie Biofarmy si k nám našlo cestu množstvo škôl a škôlok. Tí, čo už u nás boli, sa vracajú. Odporúčame nahlasovať školské výlety vopred, lebo júnové termíny sú často už v máji zaplnené. Nebojte sa nepriazni počasia. Výlety na farme v daždivom počasí boli pre deti veľkým zážitkom, povinnou výbavou je pršiplášť a gumové čižmy. Deti sa v gumových čižmičkách a pršiplášťoch cítia na farme výborne . Možností schovať sa pred kvapkami je viacero.

Rezervácie:

Janka Miklošková Bc.  tel.: 0918 606 865   jm@slovakpub.sk